מטרות והחלטות

0
42
קרדיט: Canva

עיצוב אנדרטאות היא משימה לא פשוטה הכרוכה בעבודת אומנות מאתגרת ורגישה. ההחלטה האם להקים אנדרטה, גלעד או מצבת זכרון,  תלויה במספר גורמים, שהעיקריות שבהן הוא רצון המזמין והמטרה שלשמה המיצג נבנה. בדרך כלל יש מספר מטרות על: הנצחת אישים, אירועים משפיעים, ואנשים יקרים לנו. או החלטה של רשויות ממשלתיות כמו צה"ל, משטרה ועוד גורמים שלטוניים. לפיכך, עיצוב אנדרטאות יותאם באופן ישיר לסיבה שלשמה האנדרטה מוקמת. ראש עיריית ראשון לציון לשעבר מר מאיר ניצן כשרואיין בעקבות בניית אתר הנצחה "גן המנהיגים"  בעירו הדגיש שהוא רוצה: עיר מחנכת את תושביה באמצעות אתריה" כלומר העיצוב צריך להיות בעל מסר מחנך וזוכר. וכך גם מטרת אנדרטאות לזכר השואה, ללמוד, לזכור ולא לשכוח.

בניית האנדרטה

כפי שצוין לעיל הסיבה היא הגורם המרכזי באופן עיצוב אנדרטאות, ובנייתן , לפיכך אם אדם מעוניין להנציח את יקירו, או אירוע חשוב ומשפיע בחייו, הוא ירצה לעצב אותם גם רעיונית דומה, שהרי האנדרטה יכולה להיות מעוצבת כמבנה, לוח הנצחה גדול או קטן, או כל צורה אומנותית אחרת, וכולם צריכים להיות קשורים ישירות לסיבה ולהחלטה על בנייתה. וכך נוצר לו בארץ מנהג מכבד שבו גם אנשים פרטיים וגם מוסדות ציבור וממשלה מנציחים אדם אהוב על ידי בניית אנדרטה, אשר תעוצב באופן אשר ישקף את הרגשות כלפיו, ואת הזיכרון אותו רוצים לשמר.

כיצד מעצבים

ראשית כל, כל העיצובים נעשים בהתאם להזמנה אישית של הלקוח, יש צורך ללמוד את הרצון של הלקוח את הטעם האישי שלו, את הדרישות עליהן אינו מוכן לוותר, את אופיו של האדם או האירוע אותו הוא מעוניין להנציח, כמובן שכל המצבים האלה דורשים סבלנות ורגישות אין קץ. א בכל תהליך העיצוב יש צורך בליווי צמוד של האומן וצוותו שיציעו סגנונות עיצוב, סוגי אבנים או חומרי גלם, צורות וגדלים מתאימים אשר יאפשרו את עיצוב האנדרטאות בצורה התאימה בדיוק רב לרצונו של  המזמין. חומרי הגלם שבהם משתמשים, עיצוב הצורה, הטקסט הנכתב כל אלה נקבעים עם הלקוח. זו הסיבה גם כדי שהאדם או האירוע אותו מעוניינים להנציח יהיה חלק מתבנית נוף מולדתו משתמשים באבנים הטבעיות של המקום, ובאבני שיש איכותיות כדי שאלה יישארו יפים, מרשימים וללא פגע שנים רבות. אז אם אתם מעוניינים בעיצוב אנדרטה זה הזמן לפנות לחברת "אבנים-אמנות זכרון באבן" המקצוענים אשר יעצבו לכם את האנדרטה בצורה משתלבת סביבתית, בעיצובים שונים כמו: ספסלי וחיות אבן, מזרקות, לוחות אבן ושיש ועוד אפשרויות עיצוב שיהפכו את החזון שלכם לממשי, ואת הזיכרון לנצח. אז אנא התקשרו לטלפון:  053-9235363/058-4847734 ותקבלו מענה מהיר ורגיש.

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here