ביטול שיקים

0
35
קרדיט Canva

ביטול שיקים יכול להיעשות בנסיבות שונות. במקרים קיצוניים וכאשר הביטול נעשה בצורה לא חוקית, הדבר יכול להיחשב כעבירה פלילית. ביטול לא מוצדק עלול גם להירשם בהיסטוריה האישית של הלקוח בבנק ועשויה להקשות עליו בהתנהלות הכספית מולו. כדאי להיעזר בשירותי עורך דין המתמחה בתחום כדי לפתור בעיות המתעוררות במקרים אלו. משרד עורכי דין – מאיה לביא עוסק בתחום וניתן לקבל אצלו מידע חשוב.

ביטול שיקים – בנסיבות שונות

ביטול שיקים יכול להיעשות בנסיבות שונות. התשלום בשק מאפשר בקרה על עסקאות שנעשות. ביטול שיקים כאשר לא סופקה סחורה אפשרי ואינו נחשב עבירה פלילית. עם זאת על המבטל להוכיח כי הסחורה לא הגיעה. במקרים בהם היה תאריך מוסכם למתן הסחורה ניתן לבטל באופן חוקי ללא צורך בפניה אל כותב השיק. במקרים אלו ואחרים על שני הצדדים לפתור את הבעיה ביניהם. במקרים קיצוניים יכול המוטב מקבל השיק לפנות לבית משפט ולתבוע את המבטל. בכל מקרה כזה עליו להוכיח את טענותיו. השלב הבא הוא פניה אל ההוצאה לפועל כדי לגבות את החוב המגיע לו. ביטול שאינו חוקי, כאמור, עלול לקלקל את שמו של המבטל בבנק עצמו ובכל המערכת הבנקאית ולהקשות עליו בעתיד בקבלת הלוואות ושירותים אחרים.

טיפול עורכי דין

ביטול שיקים עלול לפגוע, בראש וראשונה במקבל הצ'ק. במיוחד אם מדובר בסכומים משמעותיים. הכספים נדרשים לו לניהול העסק או משק הבית. משום כך, גבייתם המהירה היא בעלת חשיבות גדולה. מעבר לכך, הפעולה עלולה, כאשר היא נעשית במודע או שלא במודע בתדירות גבוהה, להזיק לנותן הצ'ק. כך לטווח הקצר והארוך. משום כך גם הוא חייב לקבל ייעוץ וטיפול של עורך דין היכול למנוע סיבוכים אפשריים מיותרים.

משרד עם שירות מעולה

משרד עורכי דין – מאיה לביא מתמחה בתחום ומומלץ לקבל ממנו שירות מקצועי עם יחס אישי. הוא כולל ייעוץ, טיפול יעיל, מחירים נוחים ועוד. מנהלת אותו עורכת דין בעלת ידע רב וניסיון עשיר המגיעים מעיסוק בנושא כשכירה במערכת הבנקאית, ממתן שירות מעולה ללקוחות רבים לאורך שנים ועוד. היא תשמח לשרת לקוחות נוספים.

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here