האם יש יתרונות לטיפול נפשי מסוג כזה או אחר

0
50
קרדיט canva

נסיבות החיים עלולות להוביל מתמודדים רבים לפתח מחלות בנפש. יש מי שסובלים ממחלות להן שורשים בגנטיקה של המשפחה ויש מי שנקלעו לסיטואציה, אשר הובילה אותם לפתח את המחלה. אנחנו כאן קודם כל כדי להגיד, באופן חד משמעי, מחלה בנפש היא מחלה לכל דבר ועניין. אף אחד לא אשם במחלה והעיקר הוא למצוא את הדרכים הטובות ביותר לסייע למטופל או המטופלת, לחזור לאיזון. אין זה נכון להגיד כי יש שיטות מומלצות לטיפול נפשי , אלא, אנחנו יכולים לספר על מגוון של טכניקות לטיפול במחלות נפש, אשר יכולות לסייע לנו במקרים שונים. הכלל היחיד הוא שכל מקרה דורש אבחון מסודר ובכל מקרה, אנחנו צריכים לשפוט את המציאות על פי הכלים העומדים לרשותינו. רק באופן הזה, נוכל להתאים את אופן הטיפול למטופל או המטופלת.

כמה מילים על סוגים של קשיים רגשיים ועל הטיפול הרלוונטי

כאמור, אנחנו, קבוצת 'רוח ים', מאמינים כי הטיפול הטוב ביותר הוא זה שמותאם לצרכים של המטופל או המטופלת. כמובן, עלינו לקחת בחשבון את הנסיבות אשר הובילו להתפתחות התסמינים ואת הסימפטומים מהם סובל המטופל. למשל, מי שסובל מדיכאון קליני, מדיפרסיה שמקורה בגורם גנטי, לא פעם ירגיש טוב יותר תוך שילוב של טיפול תרופתי עם טיפול רגשי. לעומת זאת, טיפול ב PTSD , כלומר, טראומה מורכבת המאופיינת בדחקה או שיכחה של המקרה והופעה של תופעות דיסוציאטיביות, למשל, של פלשבאקים או עוררות פיזיולוגית של הגוף, כמו דופק מהיר או הפרשה של זיעה, בעקבות גירויים חיצוניים המזכירים למטופל או המטופלת, את המקרה החמור לו היו עדים בשלב כזה  או אחר בחיים, יוביל אותנו להציע טיפול ריגשי כמובן, אבל בשילוב עם טיפול CBT אשר יסייע למטופלת או המטופל, ליצור התניות חדשות שיאפשרו להם להגיב אחרת למתרחש בסביבתם.

כמו שאפשר אולי להבין, עולם בריאות הנפש הוא מורכב והוא דורש מאיתנו לשמור על רגישות ועירנות כל הזמן. ביחד, עם עבודה של הצוות המטפל ולאור בקשות של המטופל, אנחנו בטוחים כי נצליח למצוא את הנוסחה הטובה ביותר, בשביל לשפר את איכות החיים של המתמודדת או המתמודד.

עכשיו זה הזמן לקבל מענה מקצועי

הכי חשוב זה לא להישאר לבד עם הקושי. מחלות בנפש הן אתגר משמעותי ואין שום סיבה לצלוח את האתגר הזה, בלי לפנות לקבל עזרה. אנחנו, קבוצת 'רוח ים', תמיד זמינים עבורכם. נשמח לענות לכל שאלה עוד היום.

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here