5 טיפים לשמירה על העובדים בארגון

0
46
קרדיט DEPOSITEPHOTOS

כמעסיקים, הצורך לשמור על העובדים הטובים ביותר, ולמנוע מהם לעזוב לחברות מתחרות או אחרות, הוא אתגר מתמשך ובכלל לא פשוט. כולם רוצים להעסיק את העובדים הכי מוכשרים, וגם את אלה שמתאימים כמו כפפה לאופי של החברה, להתנהלות שלה ולערכים. עזיבת עובדים לא רק מטלטלת את הספינה, היא גם עלולה לעלות ביוקר ולמנוע מהעסק לצמוח ולהתפתח. 

עברו הימים בהם משכורת גבוהה ויציבות, מספיקות כדי להשאיר עובדים לאורך זמן רב. אז איך בכל זאת ניתן לבצע שימור עובדים יעיל ? ברור שכדי שהעובדים יתחייבו בבטחה לטווח ארוך לארגון, תצטרכו לתת להם סיבה טובה להישאר. חשוב לבסס תרבות אשר בונה מערכות יחסים חזקות עם העובדים שלכם, ואנחנו כאן כדי לעזור.

תנו לעובדים שלכם אחריות אמיתית

הראו לעובדים שאתם סומכים עליהם, על ידי הטלת אחריות שתאפשר להם ללמוד, להגדיל ראש ולצמוח. עודדו אותם לרכוש מיומנויות חדשות, וספקו להם אתגרים בשפע. כדי להשאיר אותם במשך זמן רב, הציעו להם אפשרויות קידום והתפתחות אישית.

תמיד תתייחסו לעובדים בכבוד רב

עובדים רוצים לדעת שמכבדים ומעריכים אותם. אנשים עשויים לשכוח בקלות את הדברים שאתם אומרים, אבל הם תמיד יזכרו את הדרך שבה אתם גורמים להם להרגיש. במקומות עבודה רבים נוהגים להתלחשש על הדברים הנוראיים שמנהלים עייפים ולחוצים אמרו או עשו, אבל אם תשימו בראש סדר העדיפויות כבוד לעובדים על בסיס קבוע, זה יוביל לתרבות חזקה ומפרה, ויספק לעובדים חוויות חיוביות וזיכרונות נפלאים.

תתחלקו עם העובדים בהכנסות

אם אתם יכולים, תייצרו קשר בין שכר העובדים לביצועי החברה. מהלך כזה מצמיד את האינטרסים שלהם ליעדי ההכנסות והרווח של החברה ומהווה תמריץ מובנה להישאר עם החברה ככל שהיא תגדל. יש כל מיני דרכים לעשות את זה, עליכם למצוא את זו שמתאימה לעסק ולתעשייה שלכם, ולסוג העובדים שאתם מעסיקים.

תגמול הוא לא רק משכורת

העובדים שלכם מצפים להיות מתוגמלים באופן, אשר יפנה ישירות לצרכים הרגשיים שלהם. הם לא רוצים רק לקבל משכורת שמנה, אלא ממש להרגיש בכל רגע נתון כי הם מקבלים תגמול הוגן לעבודתם. תעניקו להם הטבות שונות, תממנו להם ארוחות, תקיימו אירועי חברה, תזמינו לארוחות צהריים עם הבוס, תספקו ביגוד ומוצרים ממותגים אחרים וכו'. כל זה יכול לתרום לאווירה חיובית בעסק ולבנות את המורל.

תהיו גמישים עם השעות

עובדים כיום לא רק מצפים לעבוד מהבית, לפחות חלק מהזמן, להרבה מהם נמאס משעות העבודה המסורתיות. תספקו להם שעות עבודה גמישות, וכל עוד זה אפשרי והם עומדים במשימות, תאפשרו להם לעבוד בעיתוי שמתאים להם. קצב עבודה מותאם אישית יכול להועיל מאוד להשגת מצבת עובדים יציבה. מותר לבקש ואף לדרוש ביצועים איכותיים, אבל במקביל חשוב לתת לעובדים הזדמנות להסדיר את הנשימה כאשר הם זקוקים לכך.

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here